Відзнака імені професора А.Л. Островського

Островський

На лицевому боці відзнаки портрет професора А.Л. Островськогоз  його  чарівною  і  щирою  посмішкою.  Таким  ми  його  пам’ятаємо, таким  він  з  нами  залишиться  назавжди.  Нехай  ця  відзнака  буде маленькою часткою і даниною його незабутній пам’яті. Сподіваємося, що  нагороджені  цією  відзнакою  гідні  науковці,  освітяни,  передові представники геодезичного виробництва будуть з гордістю носити це поважне звання і докладуть зусиль для втілення в життя ідей і задумів професора А.Л. Островського.

 П О Л О Ж Е Н Н Я
про почесну відзнаку імені професора А.Л. Островського

 

  1. Почесна  відзнака  імені  професора  А.Л.  Островського  заснована  рішенням  Правління Українського товариства геодезії і картографії та Державної служби геодезії і картографії України від 4 листопада 2008 року для увіковічнення пам’яті видатного українського вченого-геодезиста і педагога, ветерана Великої вітчизняної війни, кавалера багатьох бойових і державних нагород та нагородження  нею  громадян  України  і  громадян  інших  держав  за  вагомі  виробничі,  педагогічні, наукові та громадські досягнення в галузі геодезії, картографії і кадастру.
  2. Почесна відзнака імені професора А.Л. Островського виготовляється з спеціальних металевих  сплавів  за  технологіями  виготовлення  державних  нагород  і  має  форму  медалі (діаметр – 32 мм, товщина – 2,5 мм), яка кріпиться до колодки з жовто-синьою стрічкою – кольорів державного прапору України. До відзнаки додається її збільшений варіант (38 мм) у футлярі.
  3. Рішення про нагородження осіб почесною відзнакою імені професора А.Л. Островського приймається  на  спільному  засіданні  Правління  Українського  товариства  геодезії  і  картографії  та Державної служби геодезії і картографії України на підставі відповідних подань трудових колективів підприємств, організацій, навчальних закладів та регіональних геодезичних товариств.
  4. Почесною  відзнакою  імені  професора  А.Л.  Островського  нагороджуються  працівники геодезичних  організацій  і  підприємств  усіх  форм  власності,  працівники  геодезичних  підрозділів будь-яких інших підприємств і організацій України, викладачі та працівники вищих і спеціальних навчальних закладів державної і недержавної форм навчання топографо-геодезичного профілю, а також науково-технічні працівники науково-дослідних інститутів і лабораторій.
  5. Нагородження працівників установ, підприємств, організацій, навчальних закладів Почесною відзнакою імені професора А.Л. Островського здійснюється щорічно на урочистих зібраннях, приурочених до вшанування пам’яті професора в дні річниць від дня його народження, а також в річниці  від  дня  проголошення  Незалежності  України,  галузевого  професійного  свята,  утворення Державної служби геодезії, картографії та кадастру, а також з нагоди ювілеїв підприємств, організацій, навчальних та наукових закладів, під час міжнародних науково-технічних конференцій тощо.
  6. Вручення Почесної відзнаки та посвідчення відповідного зразка проводиться Президентом Українського товариства геодезії і картографії, Головою Державної служби геодезії, картографії та кадастру України або їхніми уповноваженими.
  7. Почесну відзнаку імені професора А.Л. Островського носять на лівому боці грудей, а за наявності нагрудних знаків державних нагород та звань розміщують нижче від них.